• Deň matiek

• V sobotu, 11.5.2024, sa konala v kultúrnom dome slávnosť ku Dňu matiek. Žiaci našej ZŠ a deti MŠ si pod vedením svojich pedagógov uctili svoje mamy a staré mamy.  Kultúrny program aj výtvarné práce uvili do obrovskej ,,kytice" lásky a vďaky. Naši prváci vystúpili s divadlom O kozliatkach, ale poslušných od spisovateľky Jaroslavy Blažkovej. Tretiaci a štvrtáci zatancovali zumbu od gréckeho majstra Dovidas. Nakoniec všetci žiaci zaspievali pieseň Ako mama, ako oco. Všetci si zaslúžia veľkú pochvalu za účasť a snahu.

• Deň Zeme

• Deň Zeme, /22.04./, sme oslávili aktivitami minulý aj tento týždeň. Vychádzky sme spestrili zberom odpadu vedľa ciest, obchodov, pošty aj kultúrneho domu. Vypracovali sme pracovné listy s tématikou Dňa Zeme, na interaktívnej tabuli sme si pozreli videá o odpadových materiáloch, ktoré znečisťujú a ohrozujú našu Zem. Dnes, /02.05./, nás navštívil pán lesník Spišiak z Lesného závodu Nitrianske Rudno, ktorý nám zaujímavým spôsobom porozprával o lese a  naučil žiakov, ako sa píli klasickým spôsobom / ručnou pílou/ drevo.