• Exkurzia v Hornonitrianskom múzeu a v Hornonitrianskej knižnici

• Dnes, 8.2.2024, sme sa celá škola zúčastnili Fašiangov v Hornonitrianskom múzeu. Preniesli sme sa o vyše sto rokov dozadu a zažili sme Fašiangy v minulosti. V Hornonitrianskej knižnici sme sa dozvedeli o jej vzniku a histórii. Zaujali nás rozprávky a rozprávkové hádanky.

• Návšteva v prvom ročníku

• V stredu, 7.2.2024, nás v prvej triede navštívili deti z predškolskej prípravy. Chceli zažiť vyučovanie. Najviac boli zvedaví na školský zvonec. Sledovali, ako si prváci chystajú veci na hodinu, ako si robia poriadok na lavici. Prváci im čítali, písali aj na tabuľu a do zošitov, počítali na počítadlách. Prváci ich povzbudili, že písmená nie sú ťažké: treba trénovať a byť trpezlivý.

• Čítame pre radosť

• Naša škola sa v školskom roku 2023/2024 úspešne zapojila do projektu „Čítame pre radosť“. Účelom tohto projektu je posilnenie pozitívneho vzťahu ku knihám a čítaniu a budovanie čitateľského sebauvedomovania u detí mladšieho školského veku. Vďaka projektu škola získala financie, ktoré využila na rozšírenie triednych knižníc o tituly: Diabolská zubárka, Kam zmizol môj brat? Líška s dúhovými očami, Matilda, Túlavý braček. Triedna knižnica bola doplnená aj v predškolskom zariadení o rôzne encyklopédie a rozprávkové knihy.