• Hudobná rozprávka Aladín

• Dňa 24.04.2024 sme sa zúčastnili na muzikálovom predstavení Aladín v Starom divadle Karola Spišáka v Nitre.

Príbeh o chlapcovi Aladínovi, ktorý má zlaté srdce a túžbu v očiach a na ktorého meno je zakliata čarovná lampa. O Džinovi, duchovi z lampy, ktorý splní každé prianie na počkanie… A tiež o princeznej Budúr, ktorej kráse sa neubráni najsilnejší zo silných ani najmúdrejší z múdrych a o vezírovi Maghrebovi, ktorý chce získať krásnu princeznú, aj čarovnú lampu a ovládnuť celý svet.

• Okresné kolo Pytagoriády

• Dňa 09.04.2024 sa uskutočnilo okresné kolo Pytagoriády. Našu školu úspešne reprezentovali žiaci: Martin Oršula/3.r./, Šimon  Šúň/3.r./, Hanka Adamcová/3.r./ a Sofia Lomnická/4.r./. Martin Oršula sa stal úspešným riešiteľom. Gratulujeme!

• Slávik Slovenska

• Vo štvrtok, 18.4.2024, sa konalo školské kolo Slávik Slovenska. Pätnásť súťažiacich odvážne predviedlo svoje umenie v speve ľudových piesní. Najviac znela pieseň Číže si, šuhajko a Keť som bol maľučkí, ale zazneli aj menej známe v našom regióne: Neny take polečko, V ábelovskom potoce , Ej, lietala si lastovenka alebo Okolo mlyna. Porota ocenila celkové vystúpenie súťažiacich, čistotu melódie, výslovnosť (veľa piesní bolo v nárečí). Porota udelila dve druhé a dve tretie miesta. Umiestnenie je nasledovné:

1. miesto Lea Krausková 4.r.,

2.miesto Sofia Lomnická 4.r. a Jessica Sigotská 3.r.,

3. miesto: Tereza Haragová 2.r. a Michal Štrbák 1.r.

• Z hodiny prvouky....

• Pred Veľkonočnými prázdninami sa žiaci druhého ročníka na hodinách prvouky venovali živočíšnym spoločenstvám. Toto učivo si upevnili tento týždeň pomocou vytvárania projektov, na ktorých pracovali v skupinách. Týmto si aj vyskúšali ako to funguje v spoločenstve včiel alebo mravcov, kde majú všetci svoju úlohu. Každý priložil ruku k dielu a spoločne vytvorili krásne a poučné práce.

• Zápis do 1. ročníka

• Dňa 03.04.2024 sa uskutočnil Zápis do 1. ročníka . K zápisu prišlo 13 detí. Za odvahu a šikovnosť dostali malý darček, pamätný list a medailu. Prajeme veľa úspechov v škole!