• Deň otvorených dverí

• Dňa 27.03.2024 sme v našej škole privítali rodičov a starých rodičov. Prišli sa pozrieť na svoje deti a vnúčence, ako pracujú na vyučovacích hodinách. Žiaci sa snažili ukázať rodičom a starým rodičom, ako im to dobre ide. Po skončení sme ich pohostili sladkými koláčikmi.

• Matematický klokan

• Dňa 26.03.2024 15 žiakov našej školy riešilo súťažne matematické úlohy. Do súťaže sa zapojilo 5 prvákov, 6 druhákov a 4 tretiaci. Vypracované úlohy sme poslali na vyhodnotenie do Talentídy v Bratislave. Prajeme všetkým najvyšší počet bodov.

• Exkurzia- Sklársky sen a Múzeum plátna, tkáčstva a výšivky

• J.A.Komenský: „V rozume nie je nič, čo predtým nebolo v zmysle“.

25.3. 2024 sa žiaci našej školy, napriek nespolupracujúcemu počasiu, vybrali naplniť odkaz učiteľa národov.  Exkurzia do Múzea tkáčstva, plátna a výšivky a Sklárskeho skanzenu na Valaskej Belej  žiakov, vďaka zanieteným výkladom, poučila a zároveň rozvinula ich zručnosti. Vyskúšali si tkanie na krosnách, obohatili si slovník o nové, dovtedy neznáme, pojmy (člnok, útok, osnova ) aj prácu pri horúcej sklárskej peci. Uvedomili si, že to, čo často vyzerá jednoducho, jednoduché byť nemusí. Práce našich predkov si vyžadovali veľa zručnosti, fyzickej sily aj vytrvalosti. Vďaka za tento krásny zážitok patrí nadšencom, ktorí sa usilujú o to, aby sa na  staré ľudové remeslá nezabudlo.

• Hviezdoslavov Kubín - okresné kolo

• Dňa 11.3.2024 sa uskutočnilo okresné kolo Hviezdoslavov Kubín v Prievidzi. Našu školu vzorne reprezentovali žiačky Lea Krausková a Sofia Lomnická. Ďakujeme!

• Vážení rodičia!

Aj tento rok Vás prosíme o poukázanie 2 % zaplatenej dane z príjmov fyzických osôb pre RZ pri ZŠ s MŠ

Diviacka Nová Ves. Vypísané tlačivo Vyhlásenia spolu s Potvrdením o zaplatení dane môžete doniesť do školy a

my tlačivá doručíme na Daňový úrad. Tlačivo Vyhlásenie si môžete stiahnúť zo stránky školy v záložke ,,viac ".

Ďakujeme za podporu našej ZŠ s MŠ Diviacka Nová Ves.

Mgr. Zdena Knyblová, riaditeľka školy

• Burza kníh

• Milí rodičia, milí žiaci!

Máte doma detské knihy, ktoré ste už prečítali a chcete si ich vymeniť za iné? Žiadny problém!

Prineste ich do našej školy v dňoch od 11.3.2024 do 15.3.2024.

Každý, kto prinesie nejakú detskú knihu, dostane kupón, za ktorý si bude môcť vybrať inú knihu podľa vlastného výberu.

Nezabudnite!  Aj kniha, ktorá sa vám nepáčila, môže urobiť radosť niekomu inému. Dajme knihám druhú šancu!

Hlavným cieľom akcie je priviesť deti k čítaniu kníh, pretože čítanie je najjednoduchší a najdostupnejší spôsob, akým môžeme rozvíjať dieťa.

Budujme a rozvíjajme spoločne u detí lásku ku knihám.

„Existuje veľa ciest, ako obohatiť detský svet. Láska ku knihám je tou najlepšou zo všetkých.“
            Jacqueline Kennedy

• Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

• Posledný februárový deň sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Hviezdoslavovho Kubína, do ktorého sa zapojilo 20 žiakov našej školy z 2., 3. a 4. ročníka. Všetci žiaci preukázali veľkú odvahu a talent pred plnou triedou žiakov a bolo naozaj ťažké vybrať výhercov. Aj preto sme sa rozhodli udeliť viac cien v prednese poézie:

1. miesto Sofia Lomnická (4. roč.)
            2. miesto Kristína Beniaková (2. roč.) a Ľuboš Kováč (4. roč.)
            3. miesto Matúš Púčik (3. roč.)

V prednese prózy to nebolo oveľa ľahšie, ale výhercovia zo šiestich súťažiacich sa stali:

1. miesto Lea Kausková (4. roč.)
            2. miesto Sandra Jančovič (2. roč.)
            3. miesto Hana Adamcová (3. roč.)

Výhercom gratulujeme a všetkým účinkujúcim ďakujeme za krásny umelecký zážitok.