• Posledný deň v škole

• Dňa 30.6.2023 sme sa rozlúčili so školským rokom 2022/23 slávnostným programom a odovzdaním vysvedčení.

Prajeme všetkým žiakom krásne prázdniny a veľa nových zážitkov.

Dovidenia v septembri!

• Olympijský deň

• Dňa 28.6.2023 sa v areáli našej základnej školy konal Olympijský deň. Deti mali možnosť zmerať svoje sily v štyroch disciplínach. Za svoju snahu dostali traja najlepší z každej triedy medailu a diplom. Okrem toho sme vecnými cenami odmenili Markusa Mišeje /3. ročník/ za najlepší skok do diaľky -nový školský rekord. Kým deti čakali na vyhodnotenie, zasúťažili si za sladkú odmenu a pozreli si turnaj vo vybíjanej tretiakov a štvrtákov.

• Beseda s policajtkou

• Dnes, 27.6.2023, zavítala na našu školu pani policajtka kpt.Ing. Daniela Preťová z OR PZ Prievidza, ktorá rozprávala našim žiakom veľmi pútavou formou o bezpečnosti na ceste,o pravidlách cestnej premávky, o šikane na školách a tiež aká je dôležitá práca policajtov v našej spoločnosti. Strávili sme príjemný a zároveň náučný čas.

• Prihlasovanie na stravu na šk. rok 2023/24

• Dobrý deň,

na stránke školy v časti Viac - školská jedáleň sú zverejnené prihlášky na stravovanie na školský rok 2023/2024 a návratka.  Prosíme o vyplnenie prihlášok a odovzdanie vedúcej školskej jedálne alebo na ekonomickom oddelení do 07.07.2023, v auguste od 01.08.2023 do 04.08.2023. Návratka je určená pre deti, ktoré budú plniť v danom šk. roku povinné predprimárne vzdelávanie.

Na základe odovzdaných dokumentov detí plniacich PPV a žiakov ZŠ škola žiada v auguste 2023 o dotáciu na podporu výchovy k stravovacím návykom.

Prihlášky na stravu ostatných detí v MŠ stačí odovzdať posledný augustový týždeň.

• Milí rodičia, starí rodičia a všetci priatelia našej školy,

ďakujeme Vám za to, že ste kúpou výrobkov na Vianočných a Veľkonočných trhoch prispeli na kúpu dvoch súprav záhradného nábytku.

Veľká vďaka patrí aj vašim/našim deťom, ktoré s trpezlivosťou vytvárali výrobky na trhy, či už počas pobytu v ŠKD, na krúžkoch, ale aj doma.

ĎAKUJEME!!!

„Sami sa zmôžeme na tak málo, ale spolu dokážeme veľa.“ — Helen Keller

• Koncoročné výlety

•

Dňa 16.6.2023 sme s našimi žiakmi v rámci koncoročných výletov navštívili Farmu v Kamenci pod Vtáčnikom a Hornonitrianske banské múzeum v Cigli. Žiaci prvého ročníka navštívili Farmu pod Vtáčnikom. Deťom sa najviac páčili jahniatka, ktoré si mohli aj pohladkať. Prehliadka farmy zahŕňala tiež návštevu syrárne, kde si deti mohli sķúsiť, kto z nich udvihne bochník zrejúceho syra, vážiaci takmer 5kg. Žiakov ostatných ročníkov najviac zaujal vláčik, ktorým sa baníci prepravovali na pracovisko a naspäť. Od pána Ing. Oršulu sa dozvedeli mnohé zaujímavosti o bani Cigeľ a o namáhavej práci v bani.

• Výchovný koncert

• Žiaci Súkromnej spojenej školy v Prievidzi - odbor ZUŠ, nám 13.6.2023 zahrali na hudobných nástrojoch, zaspievali. Pri tónoch ,,zuškárskej" kapely si naši žiaci s chuťou zatancovali.

• Muzikálové predstavenie ,,Čarodejník z krajiny Oz"

• Dňa 7.6.2023 sme navšívili  muzikálové predstavenie,,Čarodejník z krajiny Oz" v Starom divadle Karola Spišáka v Nitre.  Putovanie Dorotky s jej priateľmi, nádherná scéna, piesne, dej nás očarili a zanechali v nás krásne zážitky.

• Návšteva minifarmy

• Po náročnom týždni, plnom práce a príprav MDD pre našich škôlkarov a prvákov, si dnes naši starší žiaci zaslúžili odmenu v podobe nových zážitkov.

Boli sme na návšteve u nášho štvrtáka, Ajka Letanovského, ktorý nás so svojou maminou previedli po svojej minifarme. Porozprávali nám zaujímavosti o zvieratkách, ktoré chovajú. Deti najviac zaujal koník Kubo, ťažné plemeno Norika muránskeho. Dozvedeli sme sa veľa nových vecí a chove koní.

Potom naše kroky smerovali k prameňu Bárka, kde sme sa osviežili a oddýchli si pod obrovskou chránenou lipou. Na konci našej prechádzky sme si pochutnali na výbornej zmrzline.

Prežili sme naozaj pekný deň.