• Slávnostné ukončenie školského roka 2021/2022

• Dnes, 30.06.2022, sme sa slávnostne rozlúčili so školským rokom 2021/2022 a žiaci si prevzali hodnotenie za svoju celoročnú prácu. Kultúrny program pripravili pani učiteľky z našej školy,  z hudobnej školy a vystúpili aj predškoláci. Žiakom sa prihovorila pani riaditeľka a pán starosta. Súčasne boli vyhodnotení najlepší žiaci a zberová činnosť.

Prajeme všetkým krásne pohodové leto.

• Oznam

• Oznamujeme rodičom, že dňa 30.06.2022 bude v prevádzke len ranný školský klub detí.

• Didaktické hry, opekačka

• Dňa 28.6.2022 sa v našej škole uskutočnili didaktické hry.

Okrem edukačných a športových hier bola pre deti pripravená opekačka.

A keďže slniečko čím ďalej, tým viac pálilo, pripravené vedrá s vodou nám nakoniec nestačili a museli sme za skandovania detí natiahnuť hadicu. Deti si spŕšku vody v horúcom dni najviac užívali.

• Olympijský deň

• Keďže sa blíži koniec školského roka, rozhodli sme sa usporiadať školské olympijské hry. Deti mali možnosť  porovnať si svoje schopnosti a najlepší boli odmenení ,,sladkou" medailou. Olympijské hry v tento krásny slnečný deň sme zakončili oblievačkou, z ktorej mali žiaci najväčšiu radosť.

• Motivačný program Prejav sa pohybom

• V piatok, 17.6.2022, sme sa zúčastnili na úžasnej akcii v ZŠ Diviaky nad Nitricou: tanečník Miroslav Žilka v programe Prejav sa pohybom. Predviedol niekoľko moderných štýlov, ktoré nikoho nenechali v kľude sedieť a len sa pozerať na dokonalého robota, či slávneho Michaela Jacksona alebo Freddieho Mercury. Niektorí odvážlivci sa zapojili do tanečnej rozcvičky a vyskúšali si tanečné prvky. Nakoniec dve žiačky ( naše bývalé žiačky  Natalka Belková a Miška Juríková), ktoré navštevujú tanečnú školu, predviedli tanečný súboj.

• Deň otcov

• Na našej škole sa nezabudlo ani na našich otcov a starých otcov. Na hodine výtvarnej výchovy a v školskom klube detí si pripravili pre nich pekné darčeky vyrobené s láskou.

• Vyhodnotenie projektu Spolu múdrejší 3

• V mesiacoch január - jún 2022 sa naša škola zapojila do projektu Spolu múdrejší 3. Projektu sa zúčastnilo 5 žiakov druhého ročníka. Upevnili si vedomosti zo slovenského jazyka a matematiky pod vedením pani učiteľky Mgr. Márie Michalíkovej.

• Maksík

• Tretiaci úspešne zvládli v piatich súťažných kolách matematickú súťaž MAKSÍK. Na 1.mieste za našu školu sa umiestnila Eliška Halušová, 2.miesto obsadil Jakub Štrbák, 3.miesto Zuzana Vavrová. Ďalej súťažili: Eva Kohútová, Jennifer Vavrová, Lucia Hanzlíková, Nella Pastieriková a Nikola Hagarová. A čo z toho mali? Riešením úloh získali matematické a logické skúsenosti. Za odmenu od poriadateľa dostali diplomy a drobné vecné ceny.

• Výsledky Matematického klokana

• Do Matematického klokana sa zapojilo 18 žiakov od prvého až po štvrtý ročník. V týchto dňoch sme dostali výsledky a zároveň diplomy a vecné ceny, ktoré získali súťažiaci. Úspešnými riešiteľmi úloh boli žiak prvého ročníka Šimon Šúň a žiačka štvrtého ročníka Lea Špeťková. Gratulujeme.

• Ďakujeme firmám ATC-JR s.r.o. Púchov, Chrien s.r.o Zvolen, Coop Jednota Diviacka Nová Ves, Nestlé Slovensko s.r.o. za sponzorský príspevok k MDD.

• Medzinárodný deň detí

• 1.6.2022 sa naša ZŠ s MŠ zúčastnila podujatia ku Dňu detí na futbalovom ihrisku v DNV. Na akcii predviedol zásah hasenia požiaru Dobrovoľný hasičský zbor z DNV, záchranári ukázali deťom ako podať prvú pomoc a policajný zbor predviedol tréning policajných psov. Zažili sme príjemné a náučné dopoludnie, deti sa tešili, že si mohli vyskúšať jednotlivé zásahové vozidlá, poskytnutie prvej pomoci a prakticky si vyskúšali aj povely s policajným psom.

Prvú vyučovaciu hodinu odohrali turnaj vo vybíjanej žiaci 3.a 4.ročníka, ktorý vyhral 3.ročník. Víťazom blahoželáme.

Ďakujeme za prípravu zaujímavého programu pre naše deti.

• Spolu múdrejší 3

• Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR vyhlásilo výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie finančných prostriedkov na program doučovania „Spolu múdrejší 3“ na mesiace január až jún 2022.

Cieľom výzvy je podpora pre tie základné školy, ktoré budú prostredníctvom kvalitného a dostupného doučovania svojich žiakov, vytvárať podmienky na zlepšovanie ich vedomostí a zručností v hodinách mimo vyučovania v stanovenom rozsahu.