• Vianočné aktivity v ŠKD

• Posledný deň pred vianočnými prázdninami si deti v ŠKD trochu zasúťažili. Hravo zvládli vianočný kvíz, aj hru zameranú na skupinovú spoluprácu. Trošku náročnejšia bola hra, pri ktorej museli pomocou slamky (prisatím), bez pomoci rúk, vyskladať z kartičiek slovo VIANOCE. Dôležitá bola správna technika a samozrejme trpezlivosť.

Všetci súťažiaci dostali malú odmenu.

O občerstvenie sa postarala p. vychovávateľka a p. kuchárky zabezpečili pitný režim.

Rozlúčili sme sa s prianím prežitia šťastných a veselých vianočných sviatkov.

• Vianočný výchovný koncert

• Dnes,22.12.2023, sme sa slávnostne naladili na vianočný čas. V spolupráci s Eškolou si žiaci pripravili skladby  z odboru gitara, klavír a spev. Štvrtáci zarecitovali vianočné básne a popriali vianočné vinše. Veľký úspech zožal aj koncert učiteľov. Vianoce môžu začať.

• Výška poplatkov

• Oznamujeme, že na základe zmeny VZN obce Diviacka Nová Ves č. 1/2023, sa zvyšujú od 01.01.2024 tieto poplatky: čiastočná úhrada  výdavkov za pobyt dieťaťa v materskej škole na výšku 18 € a čiastočná úhrada nákladov spojená s činnosťou ŠKD na výšku 8 €.

• Vianočné trhy

• Pozývame Vás na Vianočné trhy, ktoré sa budú konať v dňoch od 18.12.2023  do 22.12.2023 po vyučovaní v priestoroch našej školy, na dolnej chodbe. Tešíme sa na Vašu návštevu.

• Školské kolo Pytagoriády

• Dňa 12.12.2023 žiaci tretieho a štvrtého ročníka riešili online úlohy matematickej Pytagoriády. Úspešní boli riešitelia, ktorí získali 10 a viac bodov. V treťom ročníku to boli: Vanesa Révészová, Hana Adamcová, Martin Oršula, Šimon Šúň, Jessica Sigotská a Peter Mazán. V štvrtom ročníku bola úspešná riešiteľka Sofia Lomnická.

• Mikuláš v obci

• Dňa 5.12.2023 zavítal do našej obce Mikuláš. Deti z materskej školy a žiaci zo základnej školy si pre neho a rodičov pripravili vianočný program. Za odmenu dostali sladké balíčky.