• Naši šašovia

• Keďže šašovia patria aj do nášho školského kluba, tak sme sa rozhodli si ich vyrobiť. Deti sa samé rozhodli, akú budú mať podobu. Každý šašo je niečim výnimočný. Pri samotnej výrobe šašov sa deti veselo smiali.

• Projekt My day

• Naši štvrtáci v svojich projektoch prezradili, ako prebieha ich všedný deň. Niektorí si naozaj dali záležať a ich práce sú zaujímavé a pekné aj po výtvarnej stránke.

• Spolu múdrejší 3

• Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR vyhlásilo výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie finančných prostriedkov na program doučovania „Spolu múdrejší 3“ na mesiace január až jún 2022.

Cieľom výzvy je podpora pre tie základné školy, ktoré budú prostredníctvom kvalitného a dostupného doučovania svojich žiakov, vytvárať podmienky na zlepšovanie ich vedomostí a zručností v hodinách mimo vyučovania v stanovenom rozsahu.

• Príspevok na stravu v školskej jedálni

• Na základe Všeobecne záväzného nariadenia č. 3/2021 obce Diviacka Nová Ves Vám oznamujeme, že od 1.1.2022 zákonný zástupca žiaka, dieťaťa uhrádza podľa § 140 ods. 9 a 10 školského zákona príspevok na stravu podľa finančného pásma č. 3.

• Prezentácia kníh

• Žiaci 4. ročníka si počas   vianočných prázdnin nielen užívali sánkovačky, lyžovačky a iné radovánky. Prečítali rozprávkové knihy a prvý školský deň po vianočných prázdninách prezentovali knihy a napísané osnovy a obsahy kníh.

• Vianočné trhy 2021

• Stalo sa pekným zvykom, že na našej škole prebiehajú v predvianočnom období Vianočné trhy. Deti v ŠKD dôsledne a tvrdo pracovali, vyrábali rôzne ozdoby a dekorácie, ktoré by mohli na daných trhoch predať.  Nakoniec prišiel ten čas. Pokladnička a kalkulačka v pohotovosti a oni sa mohli postaviť za „trhové pultíky“ a vyskúšať si prácu obchodníkov. Predávali o sto šesť. Výťažok z predaja použijú na nákup pomôcok do ŠKD.

• Vianočné balíčky pre babičky

• mesiaci december sme v ŠKD vyrábali vianočné pozdravy do Zariadenia pre seniorov v Diviackej Novej Vsi. Deti babičkám upiekli a vyzdobili chutné, voňavé medovníčky a pribalili sme ešte vianočné oblátky. Balíček sme počas prechádzky s deťmi odovzdali v domove pre seniorov.

Pri návrate do školy sme sa stihli ešte zastaviť a odfotiť pri Betleheme.

• Vianočné pečenie

• Deti v ŠKD si piekli voňavé medovníčky, ktoré si ako odmenu mohli neskôr ozdobiť a zjesť. Radosť bola ako pri práci tak aj pri ochutnávaní.

• V školskom kole Pytagoriády boli úspešní títo žiaci:

3. ročník: Nikolka Hagarová, Evka Kohútová, Zuzka Vavrová, Eliška Halušová, Peter Mišeje, Nelka Pastieriková, Jakub Štrbák, Jennifer Vavrová, Lucka Hanzlíková.

4. ročník: Jakub Kiaba, Nellka Obertová, Lea Špeťková,Tobias Masný, Sára Réveszová, Mirka Uhlárová.

Gratulujeme a úspešní riešitelia postupujú do okresného kola.

• Vianočné prázdniny

• Vážení rodičia, posledný deň vyučovania pred vianočnými prázdninami je 17. december 2021.  Nástup do škôl je plánovaný 10. januára 2022. V prípade zmien budete informovaní.

• SÚŤAŽE

• 8.12. a 9.12. sa v našej škole súťažilo. Tretiaci a štvrtáci sa zapojili do školského kola matematickej súťaže Pytagoriáda. Súťažilo sa online. Na druhý deň prihlásení žiaci vypracovali úlohy zo slovenského jazyka v súťaži Ypsilon - Slovina je hra. O výsledkoch budeme informovať.

• Moje hračky

• Naši tretiaci si pripravili projekty na tému Moje hračky. Veľa detí pracovalo naozaj usilovne a vytvorili, aj po estetickej stránke, veľmi pekné práce. Posúďte sami!

• Mikuláš v škole

• Dnes, 6.12.2021, k nám zavítal Mikuláš. Dobrým deťom priniesol sladkosti a oni mu za to zaspievali pesničku.

Ďakujeme COOP Jednote, Nestlé a kultúrnej komisii pri Oú v Diviackej Novej Vsi, že nám sponzorsky prispeli na mikulášske balíčky.

• Bezpečnosť na ceste

• Dnes, 2.12.2021, sme strávili zaujímavý deň s príslušníkmi Dopravnej polície.  Žiakov oboznámili s pravidlami cestnej premávky pri príležitosti osadenia semaforu pred našou školou. Touto cestou im ďakujeme.

• iBobor

• Je to informatická súťaž, ktorej cieľom je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Naši žiaci súťažili v kategórii Drobci /3.ročník/ 9.11. a v kategórii Bobríci /4. ročník/ 12.11.

Úspešní riešitelia úloh: Zuzana Vavrová /3.r./, Jana Krausková /3.r./, Eliška Halušová /3.r./, Jenifer Vavrová /3.r./, Nikola Hagarová /3.r./, Simona Kováčová /4.r./. Gratulujeme!

• Záložky

• V rámci realizácie 12.ročníka česko-slovenského projektu Záložka do knihy spája školy: Očarujúci svet knižných príbehov, rozprávok a básní, bola našej škole pridelená partnerská škola - Základná škola v Spišskom Podhradí.

Nadviazali sme priateľstvo prostredníctvom výmeny záložiek. Žiaci si navzájom vyrobili záložky do knihy, ktoré tvorili na základe prečítaných kníh, príbehov.

Pri tvorbe záložiek sme strávili príjemné chvíle a naši žiaci sa tešili, že urobili radosť svojim kamarátom zo ZŠ v Spišskom Podhradí.

Tiež ďakujeme  pani učiteľkám, žiakom za pekné záložky a prospekty o ich regióne pre našich žiakov.

Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

Štvrtok 2. 5. 2024

• Počet návštev: 194096